Закарпатські бізнесмени стали жертвами афери всеукраїнського масштабу?

Всеукраїнського, бо подібні історії уже траплялися в різних областях України. Ті самі схеми, ті самі слова, ті самі прізвища і навіть ті ж самі номери телефонів. Тепер вони взялися «трясти» закарпатців.

Закарпатські бізнесмени стали жертвами афери всеукраїнського масштабу?

Суть у наступному: підприємцю телефонують і кажуть, що діти якогось конкретного будинку-інтернату або іншого закладу, який опікується знедоленими неповнолітніми, виявили бажання відвідати концерт відомого виконавця чи виставу у Києві. І от «добродії» просять допомоги у тому, аби зібрати кошти і «подарувати дітям радість», адже «посмішка дитини – то є найважливіше у нашому житті». Далі по тексту – основне: куди перерахувати гроші. Картковий рахунок Приватбанку і особа, на чиє ім’я потрібно перерахувати кошти. Далі, для більшої переконливості, голос в трубці обіцяє надіслати лист подяки за допомогу. Жінка говорить швидко, постійно намагаючись розчулити співрозмовника, наголошуючи на «добрих людях»  і «бідних дітках». Телефонують по черзі: чоловічий голос представляється Романом Олексійовичем, жіночий – Валентиною Григорівною. Можливо, то і є Чоботько В.Г., на яку просять перерахувати гроші. З власних джерел Закарпаттю онлайн вдалося з’ясувати, що картка належить молодій людині – 1991 року народження – і є мінусовою.

До рук журналістів Закарпаття онлайн потрапив один з листів, який «благодійники» розсилають тим підприємцям, котрі на слово не вірять і просять бодай якийсь папірець. Те, що вони отримують на електронну адресу, інакше й не назвеш. У даному випадку йдеться про лист нібито від Закарпатського обласного притулку для неповнолітніх, що знаходиться у Батьові. Неграмотний рекламно-закличний текст «офіційного» листа кожній тверезомислячій  людині стане сигналом: «Увага! Тебе хочуть обдурити! Офіційні листи ТАК не пишуться!» Та й зміст повідомлення викликає одні знаки питання: з якого б оце дива діти з притулку самостійно виявили бажання відправитися у Київ на концерт зірки світового масштабу Кейко Матсуї, а представники притулку готові виконати будь-яку забаганку, в тому числі й цю, а тому спамлять підприємців листами-проханнями? Та ні з якого. В.о. завідувача притулку Марта Шелемба, з якою ми поспілкувались телефоном, повідомила, що це вже не перший дзвінок з таким питанням, і вона абсолютно всім відповідає, що ні вона, ні притулок жодного стосунку до цих листів не має. «Перекажіть, що ми нічого не надсилали і гроші перераховувати нікуди не потрібно. Це – чиясь недоброчесна гра. Ще раз кажу – таких листів ми не писали і нікому не надсилали», – запевнила жінка, підпис котрої використали «добродії».  

Номери телефонів, з яких телефонують підприємцям, такі: 067-239-27-55, 067-232-68-80, 050-977-23-20. Нема сенсу дзвонити на них, адже слухавку ніхто не візьме.

Якби люди, котрі потрапили «під обстріл», передзвонили за вказаними у «офіційних» листах номерами або просто ввели номер телефону, з якого телефонують, чи прізвище Чоботько у пошуковик, питання було б знято одразу. Та, на жаль, багато закарпатських підприємців перерахували гроші, вірячи, що й справді творять добро. Жінка-підприємець, яка надала нам інформацію, пропонувала «благодійникам» зустрітися, аби особисто дати гроші. Та зустріч, як не дивно, не відбулася.

Концертне агенство "Прем’єра", про яке згадується в листі, уже відоме в Україні своїми діями. Для цього досить "поспілкуватися" з гуглом.

Шукати зловмисників – справа правоохоронних органів. Для цього постраждалі, як мінімум, повинні подати заяву у міліцію. Ми ж, у свою чергу, звертаємося до людей бути обачними. А дітям і справді можна допомагати, головне, знати, куди звернутися, аби гроші були використані за призначенням, а не збагачували чиїсь кишені.

 

21 березня 2013р.

Теги:

Коментарі

Николаев 2013-08-19 / 19:13:06
Звонила шмара, с прокуренным голосом с номера (067) 239-27-55, после двухминутного разговора, поняла что ничего не выйдет и бросила сама трубку. Понятно, что явный лохотрон, прикрываеться заботой о детишках и нужно быть полным лохом, чтобы отправить неизвестно куда деньги

Ірина 2013-07-30 / 13:01:10
Дзвонять дійсно з номеру 050-3223226 дуже голосно кричить в телефон і просить як читає все по тексту допомогу

Наталі 2013-07-25 / 00:57:31
номер Чоботько тепер 0503820829,а Тетяни Сергеевни 0672341353.сьогодні мені звонили просили гроші на квитки дітям за 790грн.це В.Г. наорала на мене, бо я відмовилася перший і другий раз.потім у мене проснулася совіть і я позвонила своім друзям запропонувала допомогти,я перезвонила на номер 0672341353,там уже розмовляла інша дівчина,передала трубку іншій козі!та лагідно сказала,що я як манна з небес для них,бо залишилося 3 діток,які не проспонсорували білетами,іх підставив якийсь підприємець,пообіцяла мені подяку вислати,попросила вислати назву нашоі організаціі і електрону адресу на цей номер,щоб вони мені вислали реквізити та рахунок на який треба переслати гроші,спитала, може мені легше з картки переслати(напевно для інших махінацій потім щей з карткою).але у нас виникла думка перевірити це в інтернеті-і на моє велике розчарування в людях - це виявилася правда--люди не ведіться це такий розвод і махінаціі з грошима,які ми заробляємо своім потом, а вддаєм якимось падлюкам,які не мають нічого святого

Закарпаття 2013-07-04 / 13:57:53
Картина повторюється їхні номери телефонів: 0672392755, та 0503223226. Це так про всяк випадок

Наталія 2013-07-02 / 14:58:04
Доброго дня.Ця історія все ж продовжується.Годину тому мені зателефонували і попросили допомогти дітям- інвалідам потрапити на концерт,для чого їм ще не вистачало 25 квитків по 790.00 грн кожен.Надіслали листа на фірмовому бланку благодійної організації
"ЗАРАДИ ДІТЕЙ УКРАЇНИ",де просили переказати кошти на рах.Приватбанку на ім"я тієї ж Чоботько В.Г.
Тернопіль.

Це херсон 2013-03-22 / 20:38:02
http://www.vgoru.org/index.php/our-investigation/item/1383-shahrai

та ж історія

Луганск Параллель-медиа 2013-03-22 / 19:10:11
Мы - луганские журналисты - также написали об этом. Спектакль на детях http://paralel-media.com.ua/p56150.html

И если не будет проверки со стороны прокуратуры, милиции, то должна быть инициатива народных депутатов на проверку и возбуждение дела.

Цвета партийных знамен не имеют значения.
Коллеги! Перешлите свои ссылки вашим народным депутатам. Пусть займутся делом.

подключился Луганск 2013-03-22 / 18:45:34
Такая же история приключилась и в Луганске.

http://paralel-media.com.ua/p56150.html

Мені дзвонили! 2013-03-21 / 20:59:24
Попросіть вислати фото дітей, які виявили бажання поїхати в Київ.Пропадуть з поля зору аферисти зразу ж або почнуть з другого тел дзвонити. Попросіть очної зустрічі, щоб передати кошти та ближче познайомитися з "благодійниками". Цікава реакція у них на такі звичайні прохання.

Камео 2013-03-21 / 18:04:14
Откровенно говоря, и сама в.о приюта вызывает некоторую антипатию. Как-то пообщался с ней один раз, но своего имени так и не назвала, как и имя сотрудницы, что была участницей нашего разговора. Побоялась представиться? А почему? Чего она так боится?

ungvar 2013-03-21 / 12:29:31
Рівень цього лохотрону настільки низькопробний, що тих, хто попався на неї бізнесменами назвати навіть з натяжкою тяжко.

читач 2013-03-21 / 12:08:59
Найоперативніший сайт Закарпаття.онлайн! Респект !

Громадянка 2013-03-21 / 12:01:00
І як не дивно, всі афери проходять через Приватбанк. Їхня служба безпеки взагалі нічим не займається ? До мене теж двичі телефонували аферисти і намагалися розвідати номер картки Привату .

Звездочка 2013-03-21 / 11:56:13
Елки! Моя мама только вчера хвасталась, что помогла ребятишкам - перечислила деньги. Аж боюсь ей рассказывать. Будет волосы на себе рвать.

свідок 2013-03-21 / 11:40:07

Повага редакції ЗО. Слушно і оперативно.

НОВИНИ: Кримінал

19:01
/ 1
За сприяння поліції Закарпаття вилучено ввезеного з ЄС кокаїну на $250 тисяч
22:07
На Тячівщині затримали прикордонника за сприяння контрабанді сигарет
11:25
/ 2
"Схеми" детально розповіли про апартаменти родини очільника Антимонопольного комітету Кириленка в преміальному ЖК Residents Park в Ужгороді
22:31
Біля Мукачева "безправний" і п'яний водій тікав від патрульних та наїхав на поліцейське авто
18:11
У горах на Рахівщині виявили трьох виснажених втікачів до Румунії з Житомирщини
12:55
/ 1
У Міжгір'ї "на гарячому" затримали двох наркоторговців
12:47
/ 1
Свалявчанка на Lexus-і смертельно травмувала пенсіонера, що переходив вулицю
16:20
/ 2
У Виноградові посеред дня 33-річний раніше судимий чоловік поранив з "травмата" 28-річного містянина
10:46
/ 1
На Закарпатті по відео свідка водійку "Тесли" оштрафували за порушення на "зебрі"
21:54
/ 2
У Мукачеві 19-річна донька вбила ножем у шию свого 52-річного батька
21:13
На Закарпатті біля кордону з Румунією затримали двох псевдоволонтерів-"ухилянтів" та їх провідника
18:31
/ 2
Мукачівцеві, який готував до збуту 250 доз наркотиків, суд призначив домашній арешт
20:39
"Мерседес Спрінтер" неподалік села Карпати на Мукачівщині "перекинув" п'яний водій попутної "Шкоди Октавія"
20:19
/ 1
У Горонді на Мукачівщині 20-річний молодик сокирою вбив свого 24-річного односельця
18:19
/ 1
Підприємство з Дніпропетровщини через суд змусили відшкодувати 560 тис. грн завищеної ціни газу для опалення закладів освіти Мукачівщини
11:36
/ 3
Справу депутатів з Хуста і підрядника, які вкрали на ремонті опалення шкіл в Ужгороді 6,4 млн грн, передано до суду
10:55
В Ужгороді затримали організатора переправлення "ухилянтів" через кордон
17:20
У Мукачеві затримали жінку, яка намагалась вкрасти техніку в магазині
13:55
На Закарпатті судитимуть власника мережі магазинів за незаконний обіг електронних сигарет
22:49
/ 2
В Іршаві чоловіка затримали на продажі гранат
21:45
У Мукачеві рекордно п'яного "безправного" водія, що наїхав на клумбу, оштрафували на 50 тис. грн
19:42
/ 1
Закарпатець відмовився від мобілізації через рідню в росії та "неправильний висновок ВЛК"
14:57
/ 9
На кордоні затримали ексзакарпатця з угорщини, який продавав українок до країн Азії у сексуальне рабство
21:18
/ 2
$6500 за "квиток" на човен: на Закарпатті затримали двох військових, що "підробляли" переправленням "ухилянтів"
13:36
/ 3
У Міжгір'ї за пів години знайшли зловмисника, що вкрав авто Renault Kangoo