В Ужгороді пройшов відкритий чемпіонат міста з велосипедного туризму на дистанції велокрос

9 березня в Боздоському парку пройшов відкритий чемпіонат Ужгороду з велосипедного туризму на дистанції велокрос, що його, за підтримки обласної федерації велоспорту та міського управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді, провів Закарпатський обласний центр туризму і спорту учнівської молоді.

На старт вийшли спортсмени з Ужгорода, Сваляви та Мукачева.

Для участі в турнірі досить було мати бажання і, звичайно ж, велосипед зі справними гальмами. Всіх велосипедистів розділили на чотири вікові категорії: дівчатка та хлопчики 2002 року народження і молодші (дистанція близько 1 км), юнаки 1999-2001 років народження (2,5 км), дівчата і юнаки 1996-1998 років народження (основна категорія – 4 км), спортсмени 1995 року народження і старші (10,5 км).

З-за дощу, що безперервно йшов вночі напередодні змагань, траса перетворилася на місиво з бруду. Та, незважаючи на це, змагання стали справжнім святом для любителів велоспорту. Цікава траса зробила змагання видовищними і захоплюючими. Дистанція  була дуже технічною:  множинні повороти, відсутність прямих ділянок, чимала кількість невеликих спуско-підйомів, багато різних колод,  через які постійно потрібно перестрибувати. Проїхати на максимальній швидкості не вдалося нікому, відчайдухи просто не вписувалися в повороти.  Безліч падінь і заносів розпалювали атмосферу гонки, деякі перешкоди долалися з великими труднощами, а серед самих маленьких спортсменів навіть траплялися сльози. Боротьба була гострою.

У головній категорії (серед учасників віком від 15 до 17 років) левову частку призових місць заробили вихованці мукачівського клубу спортивного орієнтування та МТВО "Товариш" (тренер Ніна Расчупкіна): серед дівчат з першим та другим результатами фінішували відповідно Наталія Шозда (ЗОШ № 6) та Олександра Золтан (ЗОШ № 1), третій час в Іванни Власик з Ужгороду. В змаганнях юнаків переміг Роман Дешко з ОДЮСШ ЗОО СТП "Спартак" (Свалява, тренер Анатолій Карпутенко), срібним призером став мукачівець Владислав Французов (СК "Товариш" – ЗОШ № 11), бронзовим – ужгородець Дмитро Качур з клубу "Банзай-Ра" (тренери Віра та Олексій Ждановичі).

В решті вікових категорій переможцями стали:

· 2002 рік народження і молодші – серед дівчаток перемогла Веклюк Ніколетта (Ужгород); серед  хлопчиків перше місце зайняв Гаркавенко Нікіта, друге – Желізняк Олександр, третє – Веклюк Октавіан (всі з Ужгороду);

· юнаки 1999-2001 років народження – перше місце – Рего Том (Ужгород),  друге Грабар Володимир (Свалява), третє – Артур Сватко (Ужгород);

· 1995 року народження і старші: переміг Олександр Зубенко, другим фінішував Олексій Жданович, третім – Ференц Гутлебет (всі з Ужгороду).

Після заїздів всіх призерів нагородили медалями та грамотами. Головним стартом року для велотуристів стане третій чемпіонат України з велосипедного туризму серед юніорів, що у липні проходитиме в Кіровоградській області.

Парадокс, але Закарпатська область, що має чи не найсприятливіші умови для розвитку мандрівництва, останніми роками є далеко не лідером в юнацькому туризмі. Це колись закарпатці впевнено здобували нагороди всеукраїнських та всесоюзних туристичних змагань школярів. Останніми роками (2011-12) "здобутки" наших на юніорських чемпіонатах України є такими: пішохідний туризм – 19 та 16  місця, лижний – 8, велосипедний – 6 місце, у чемпіонатах з водного та гірського видів туризму , а також у чемпіонаті зі спортивних туристських походів учнівської молоді закарпатці участі взагалі не приймали!

Сподіваємося, що новий рік змінить цю тенденцію на краще.