У ректора УжНУ була кількаденна депресія

З 58-ми спеціальностей в Ужгородському національному університеті у 28-ми закінчуються ліцензії в 2013 році. Про це в інтерв'ю газеті Закарпатська правда" повідомив ректор УжНУ Федір Ващук.

У ректора УжНУ була кількаденна депресія

"Коли я про це дізнався, у мене була депресія кілька днів, -- каже Ф.Ващук. Доведеться виконати колосальний обсяг роботи, щоб заново отримати ліцензії. До того ж треба витримати приїзди 28 комісій, та 28 разів з’їздити в Київ на затвердження. Але ми мусимо це зробити. Ми ж не можемо закрити спеціальності – там зараз студенти вчаться".

Є у Ф.Ващука і інший привід для депресії. Як він повідомив, борг університету сьогодні становить "6,5 мільйона гривень. Це пов’язано із зарплатами, стипендіями, комунальними послугами".

"Тому зараз проводимо реструктуризацію боргу й будемо його потрохи виплачувати. І це лягає на плечі викладачів та студентів. А що ж робити?", -- каже Ф.Ващук.

У звязку з цим Ф.Ващук віддав наказ багатьом викладачам писати заяви на перевід із повної ставки на 0,7 чи 0,5 ставки, каже журналістт видання.

10 лютого 2013р.

Теги: Ващук, УжНУ, депресія

Коментарі

13666 2013-02-13 / 00:49:28
Логіка Ващука якнайкраще вписується в ідеологію правлячої партії - "грошей нема - прийдеться затягнути паски рядовим викладачам і студентам". І це при безпрецентній економії на енергоресурсах цього навчального року. Цікаво - як "поганому менеджеру" Вегешу вдалося пережити 2009-2010 кризові роки?

НІК 2013-02-12 / 09:21:45
п. ВАЩУК! ЗНОВУ ПРОЯВЛЯЄТЕ СВОЮ БРЕХЛИВУ НАТУРУ! ДО ЛІЦЕНЗІЙ ПО 53 СПЕЦІАЛЬНОСТЯМ ТОБІ І ДІЛА НЕМАЄ. ПРИ МИНУЛОМУ КЕРІВНИЦТВІ ПРИЇЗЖИМ ЕКСПЕРТАМ ВИПЛАЧУВАВ ВІДРЯДНІ УНІВЕРСИТЕТ І ПРИЙОМ ЗДІЙСНЮВАВСЯ ДІЙСНО РЕКТОРАТОМ ТА ДЕКАНАМИ, А ТЕПЕР ТИ ВСІ ВИДАТКИ ЗВАЛИВ НА ПЛЕЧІ ДЕКАНІВ ТА ЗАВІДУЮЧИХ КАФЕДРАМИ ( І ТУТ ЕКОНОМИШ НА РЕМОНТ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ).КОМІССІЇ ТИ ЗНАЄШ ПРИЙМАТИ ТІЛЬКИ В СКЛАДІ п. СУЛІМИ, АЛЕ ЦЕ СУТО ЛИШЕ ДЛЯ ВАШОЇ ОСОБИСТОЇ ВИГОДИ.

446 2013-02-11 / 20:43:31
Правильно! Нехай скорочує зарплати викладачам!Вони і так стільки хабарів понабирали. що й без зарплат обійдуться!!!

добряк 2013-02-11 / 20:20:06
Пішов він на.й ганд.н кончений!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

студент 2013-02-11 / 19:39:24
Я НЕ ЗНАЮ НА УКРАЇНІ ЕЛІТИ , ЩО ВИ КАЖЕТЕ .ЕЛІТА - ЦЕ ЛЮДИ З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ І МОРАЛЛЮ ,ХІБА УНАС ТАКІ Є??? ДЕ ЕЛІТА ? 2 МІСЯЦІ СТУДЕНТИ НЕ ВЧАТЬСЯ , ЯКА ЕЛІТА ТАКЕ ДОПУСТИТЬ.?? МАШИНИ НА ТРОТУАРАХ І ДВОРАХ- ЦЕ ЕЛІТА - ЦЕ ЖАХ !!!

.Юристу 2013-02-11 / 16:48:08
Якраз цей Ващуківський "бліцкріг" і показує, що не така вже й сумна у цієї влади перспектива, бо робить з нами нахабно і безкарно, що лищ хоче. А як на слідуючих виборах кине піплу по 200, а еліті, може, й по цілих 300 наших непідвладних інфляції грн., - буде ще хоч десять строків керувати. Питання в тому, чи є якась перспектива у нас, безхребетних лохів?


















Знаючий 2013-02-11 / 16:19:22
Проходження акредитації з 28 спеціальностей - О це жура! (для всякого керманьоша). Може хоч тепер задепресована голівочка ректора УЖНУ не буде боліти через нові спеціальності в МДУ. Пора вже конструктивом займатися і за розум братися. Хоча, де він є у колишнього вмпускника УЖНУ?

.юрист 2013-02-11 / 14:34:37
Питання не у Феді. Йде руйнація вузу. який має славні історичні традиції.
Дивно, що відомі у краї люди купилися на обіцянки. Ващук - ставленик нинішньої влади, яка не має перспективи через відсутність інтелектуальної складової.Але університет є і має бути зосередженням інтелекту,а не авантюризму

Тернячка 2013-02-11 / 13:32:53
Сегінятко, дуже го чкодую... Жив собі чоловік як сир у маслі - і на тобі, який геморой. Лем не чкодую тих викладачів і студентів, які за нього голосували. Бо одне діло залякувати або купувати напівграмотних п"яниць та колишніх калгозників,а друге - тих, що мали б називатися елітою нації. Не дарма ця тема викликає стільки коментарів - з УжНУ пов"язане життя чи не кожної ужгородської сім"ї уже на протязі кількох поколінь. Всі ми знаємо, скільки достойних викладачів, справжніх інтелігентів там працювали і працюють. Де вони? Чому пішли на повідку у купки нахабних аферистів?! Невже не знали, яким буде розвиток подій? Люди, що з нами? Є у нас якесь майбутнє чи ми одна суцільна тупа бидломаса?

777 2013-02-11 / 11:54:45
Хай свої джипи продасть і покриє борг. Проффесор!!!

НІК 2013-02-11 / 11:36:55
Штатний розпис працівників УЖНу затверджується в кінці 2012р-початок 2013р. Питання: невже Міністерство скоротило штат працівників закладу? Чи це знову безпредел ВАЩУКА ? ВІН ХОЧЕ КОМУНАЛЬНІ ПОПЛАТИТИ ЗЕКОНОМИВШИ НА ЗАРОБІТНИХ ПЛАТАХ ПРАЦІВНИКІВ УЖНу? ЩО ЗА БЕЗГРАМОТНИЙ РЕФОРМАТОРСЬКИЙ ПІДХІД П, ВАЩУКА?

987 2013-02-11 / 11:18:39
Якщо у універі так всьо хреново то якого хера рвависся на ректора?!

850 2013-02-11 / 10:47:41
А яке відношення мають комунальні послуги до фонду зарплати? Яке право має хтось віддавати накази "багатьом викладачам писати заяви на перевід із повної ставки на 0,7 чи 0,5 ставки"?
Як тоді табеля та виконання обсягів робіт?
Чи це означає, що години будуть відпрацьовуватися повністю, а оплачуватися готівкою за рахунок взяток від студентів?
А як з відрахуваннями в соціальні фонди, особливо в пенсійний?
А як з науковцями, які працюють на темах, що фінансуються прямо з держбюджету і де все до копійки і до години необхідного часу затверджено в Києві? Як можна виконати роботи по наукових темах на 0,5 ставки, тобто за половину часу?
Адже в науковців взяток немає, вони практично не контактують із джерелом притоку готівки - студентами?
Чому ректорат лізе і до використання і перерозподілу і цього фінансування?
Чому не працює КРУ, де правоохоронні органи?
Адже ця стаття - прямий привід розпочати перевірку!

ukrn 2013-02-11 / 02:40:59
до того ж економістів більше ніж істориків а аудиторії на бамі, куди переселять економістів, менші!

студент-економіст 2013-02-10 / 21:17:51
Є у Ф.Ващука і інший привід для депресії. Як він повідомив, борг університету сьогодні становить "6,5 мільйона гривень. Це пов’язано із зарплатами, стипендіями, комунальними послугами".ТОДІ ЯКОГО БІСА РОБИТИ РЕМОНТИ ТА ПЕРЕНЕСЕННЯ РЕКТОРАТУ НА ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ,ЧИ ЦЕ ВСЕ РОБИТЬСЯ ДАРОМ .НЕРОЗУМІЮ ПОЯСНІТЬ МЕНІ

колега 2013-02-10 / 20:36:41
Однозначно занепад не за горами.Після таких стрімких переворотів важко буде ввійти у звичайне та спокійне русло роботи УжНУ.
Але ж Ващук снив і мріяв себе в кріслі об"єднаних вишів краю.Думав усе так легко і скоро.Та не так то є.
Шари просто не буває...

Знаючий 2013-02-10 / 19:20:14
Студенти - ЦВІТ НАЦІЇ і потенціал для формування майбутньої еліти. Таке байдуже ставлення до них через меркантильні мотиви ні до чого доброго не приведе. Навпаки такі дії понижуватимуть загальний рівень освіти в університеті, що за собою неодмінно потягне падяння авторитетеу та зниження статусу УжНУ в сітці українських вузів. Наслідком стане відтік студентів-платників. Так що така короткочасна економія насправді може призвести до тривалої стагнації університету, а то і до його занепаду.

ага 2013-02-10 / 18:53:58
Ой, бідняжка... тіпа він займається акредитацією... все роблять деканати і відповідні кафедри.

Ну да, зараз буде економити на людях та на їх здоров'ї(((

ЙОВЖІКо 2013-02-10 / 18:34:41
І це тільки початок Пакращення від Синьо Жопого Ректора Ващука панове викладачі УЖНУ ви тай файнотголосували за цю Гидоту і він вам скоро ще нетак падякує

НОВИНИ: Соціо

22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
» Всі новини