Біля Мукачівської ратуші поставили скульптуру Бахуса (ФОТО)

Скульптуру Миколи Шматька "Бахус", спеціально створену до фестивалю вина "Червене вино", встановили на час фестивалю "Червене вино" неподалік Мукачівської ратуші.

Біля Мукачівської ратуші поставили скульптуру Бахуса (ФОТО)

"Я зробив скульптуру Бахуса, що сидить на бочці вина, який з розпростертими руками зустрічає людей, нагороджуючи кожну людину відкритістю і заразливим сміхом", - розповів Микола Шматько.

За його словами, творча задача полягала в передачі сильного, життєрадісного образу, що уособлює достаток.

Діо́ніс (грец. Διώνυσος, Dionysos, Bakchos), Вакх, Ба́хус (грец. Βακχος, лат. Bacchus) — один з найпопулярніших богів давньої Греції, бог рослинності, родючості, вологи, покровитель виноградарства й виноробства. У переносному розумінні Діоніс-Бахус-Вакх — вино і пов'язані з ним веселощі.

Фото Галини Кравець

12 січня 2013р.

Теги: Бахус, фестиваль, Червене вино, Шматько

Коментарі

Жорш 2013-01-14 / 00:41:55
Скульптура красива, чудова. Фотографувався сьогодні поруч з нею. Мені дуже сподобалася. Скульпторові місце виділили, та й усе. Його провини в цьому немає. Постоїть три дні і все. Мене більше обурюють бухіе пики, які танцюють і залазять на пам'ятники. напевно зовсім культури нету? Я особисто це спостерігав сьогодні.

тамара 2013-01-13 / 18:58:49
" Пойте Вакха, пойте радость; Пойте щастье, пойте младость — Вакх прекрасный вѣчно юн, Вакх любитель звонких струн."
Это про нашего Вакха.)))

Ужгородка 2013-01-13 / 16:23:26
Згодна. А Бахус - все-таки гидкий. Чогось вина не хочеться з його рук

Др. Мальтус 2013-01-13 / 15:17:06
З могилою перегнули палицю.
Але - чи потрібні ці могили в центрі міст?
Ви б погодились поховати свого родича не на кладовищі, а в центрі міста?
Я давно про це писав - не місце кладовищам на площах.

Ужгородка -Др. Мальтусу 2013-01-13 / 14:31:05
Мова не йде уже про саму скульптуру, а про місце, де її поставили. Там могили радянських солдат, що загинули у війні. Може хай на могилу вашого родича її переставлять? не будемо ханжами, правда?

Др. Мальтус 2013-01-13 / 13:48:32
Бачу, що наші люди в більшості своїй - ханжі.
Чи цей Бахус - не обличчя пересічного мешканця України "за 40-50"?
Особливо якщо не зайнятий тяжкою працею?
Тільки що голий - так під одягом усі голі!

Ужгородка 2013-01-13 / 10:41:33
Мені сподобався коментар на мукачівському сайті і я скопіювала його союди: &
13.01.2013 09:54 | IP: 195.16.77.xxx
А может эта работа не так уж плоха? а может она и то, где она расположена - просто зеркало, отображающее наше общество в теперешнее время.
Может толстый, голый, пьяный, уродливо-омразительный тип, жопой усевшийся на мораль, общечеловеческие ценности, святыни ( в данном случае место погребения солдат, погибших за родину) - это и есть герой НАШЕГО времени? Образ, с которым ассоциируется сила, власть, могущество, деньги, алчность, прелюбодеяние, грязь, нагота, разврат - ведь именно так выглядят сегодня вершители судеб.(Не важно, что на них одето в миру - ряса, форма, костюм ...суть одна).
Может автор нас просто мордой в какашку окунул?
А нам легче кричать как это красиво\не красиво, чем задуматься об истинной идее работы?
Грустно...очень грустно....

Тамара 2013-01-13 / 10:26:36
М-даа, такого Бахуса можно увидеть только на картине Рембранта.Но мне симпатичней "Пьяный Бахус" Микеланджело.Да Бахуса всюду изображали хотя и пьяным, с чашею в руках,но статного,красивого,как Аполлона,юношу. Не думаю,что Ариадна полюбила бы мукачевского Бахуса:)

Макс 2013-01-13 / 08:15:53
Цей Бухас какає в бочку? Треба було у входу у місьраду поставити - як пам"ятник міським чинушам

Ужгородка 2013-01-13 / 08:11:39
Мене вразило місце, де поставили символ алкоголізму - біля стели Невідомому Солдату?. У міської влади Мукачева з головою все в порядку?!

Олег 2013-01-13 / 00:02:34
Жах!!!Одним словом жах !!!Немогли якусь скульптуру Афродіти або якоїсь черівної жінки?Кому будо треба цей голий Даішник?

grey 2013-01-12 / 23:47:20
А мне понравилась, видел сегодня в живую.

Копча 2013-01-12 / 23:21:57
Мукачево отримало свого Церетелі :) З нетерпінням чекаю на інші "шедеври".

Копча 2013-01-12 / 23:20:05
Няньо Янукович на золотому унітазі.

муза 2013-01-12 / 22:32:20
Враження лише одне- ЖАХ! Антиморально!

Сергій 2013-01-12 / 22:06:18
Скульптура реально жахлива

гарантуй 2013-01-12 / 20:55:41
Схожий на Януковоча ))))

!!! 2013-01-12 / 20:46:47
Це жахливо! Женіть вже цього Шматька назад в Луганск. Скульптура має бути естетичною на вигляд. Жирний голий мужик - це не естетично! Бридота!

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 6
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 21
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади