В Ужгороді на День міста відкриють пам'ятник художнику Рошковичу (ФОТО)

До Днів міста, які традиційно проводяться в Ужгороді в першу неділю жовтня, місту готують ще один подарунок – пам'ятник відомому художнику Ігнатію Рошковичу. Відповідне фото в соціальній мережі Фейсбук розмістив депутат Ужгородської міської ради Іван Волошин.

В Ужгороді на День міста відкриють пам

Пам'ятник вже практично готовий до встановлення. Його "близнюка" планується поставити, після отримання відповідних дозволів, і в столиці Угорщини  – Будапешті, де Ігнатій (Ігнац) Рошкович тривалий час вчився і працював.

Родина Рошковичів була однією з найвідоміших в Ужгороді на межі 19-20 століть. Ім'я Рошковича в 20-ті роки минулого століття носила навіть найпопулярніша набережна Ужгорода – нинішня набережна Незалежності.

07 вересня 2012р.

Теги: Рошкович, пам'ятник

Коментарі

Знаток 2012-09-10 / 10:49:56
Алену Гузичкіну. Із-за таких проблем в голові як у вас , колись наживете собі нервовий зрив, депресняк. Поки молоді це просто бурчання, але в старості - це пряма дорога до психдиспанцера:)))

1169 2012-09-09 / 18:47:45
Бидло з грошима тепер буде диктувати свої бидлячі смаки, начхавши на всіх і на все! Але прийде і на бидло покара. Пан Бог палицею не бє. Чуєте доморощені туристи-попсовики?

Просто СУПЕР! 2012-09-09 / 11:56:11
Просто супер воно виглядало би в вітрині магазину, і потік туристів через магазин ...з гідами домовленісь , туристам враженя ,Волошину капуста а ужгородцям спокій

Михайло 2012-09-08 / 01:52:40
Ідіотам примітивним - скільки ж в ВАС всіх паскудства, цинізму та Комплексів! Обісрати все що намагаються зробити інші. С такими глупаками , наша краіна ніколи не вийде з ж...пи. Тьфу.

чатич 2012-09-07 / 23:32:16
пусте, як і всі роботи колодко

Я - це Я 2012-09-07 / 21:03:09
хтось згадав про мистецьку раду. А хто їх питає. Шеф сказав, шо треба - який дурак пікне? Так було завжди. А ось пан Колодко в жопу ужгородцям уже без мила лізе.

Ужгородка 2012-09-07 / 20:58:20
для Гени Донецького. А для чого це вам нада???

мария 2012-09-07 / 20:56:11
ну счас пописяюсь от важности этого местного гения,особенно для культуры и истории Закарпатья

венгр 2012-09-07 / 18:15:10
галерея в Ужгороді

венгр 2012-09-07 / 18:13:45
королевский дворец Будапешта, базилика св.Иштвана, с Красна в Закарпатье.

Hungi 2012-09-07 / 15:42:35
мария 2012-09-07 / 12:32:16
"где можно увидеть картины этого художника?"

“Вагомий творчий доробок митця залишився і на Закарпатті – у вигляді розписів храмів, іконостасів та окремих художніх робіт. Йому належать розписи іконостасів в Успенському храмі Мукачева, у Преображенському храмі в Ужгороді, храмі у Великій Копані Виноградівського району. Для Ужгородського, а також Пряшівського кафедральних соборів він виготовив «Плащаниці». У Закарпатському художньому музеї зберігаються робота Ігнаца Рошковича «Святі Кирило і Мефодій», портрет графа Йожефа Терека, наджупана Ужанського комітату.
Про безмежну любов до рідного краю свідчать його ілюстрації до солідного видання – енциклопедії  «Австро-Угорщина в описах і образах» (5-й том). Тут вміщено його графічні малюнки Ужгородського замку, Перечина, Ужоцького перевалу, русинів у народному одязі та ін.” 
(З матеріалу краєзнавця Людвіга Філіпа)

Hungi 2012-09-07 / 15:28:25
Молодці! Roskovics Ignác дійсно заслуговує на пам'ятник в Ужгороді. А найголовніше, - що він не був політичним діячем, тому суперечки типу(Задрали! 2012-09-07 / 14:08:00)"чому саме Рошковичу...?" - недоречні. Пан "Задрали!", - ви також можете замовити, спроектувати та профінансувати пам'ятник "іншим", хто, на вáш погляд "значно відоміший і талановитіший". (Як відомо: скільки людей — стільки поглядів...)

Задрали! 2012-09-07 / 14:08:00
Для інфо -- А до чого тут Ужгород? Хай там і ставлять йому памятники!
Так і незрозуміло -- чому саме Рошковичу треба ставити памятник в Ужгороді? Чому не іншим? Є десятки людей значно відоміших і талановитіших, які заслуговують на пошану! В тому числі й серед художників.

Колодко разом із Шандором і Волошином уже приватизував Ужгород?

Я - це Я 2012-09-07 / 12:33:54
назад колодко пхає своїх мадярскьких "геніів "?

мария 2012-09-07 / 12:32:16
где можно увидеть картины этого художника?

Інфо 2012-09-07 / 11:58:14
Славу Ігнацу Рошковичу молодшому принесли розписи інтер’єрів храмів у Снині, Левочі, Пряшеві, Медзилабірцях (Словаччина), Кечкеметі, соборі Св. Стефана, церкві Йожефвароша в Будапешті. Створена ним галерея образів святих Церкви Христової в майоліці прикрасила один із залів Будинського замку. Ним повністю художньо оформлений греко-католицький храм у VІІ районі Будапешта на площі Троянд. Відомі його розписи у королівському палаці в Буді: «Св. Стефан утверджує віру Христову і засновує Секешфегерварську церкву».

Gennadij Doneckij 2012-09-07 / 11:36:20
Здорово! И очень красиво! Спасибо тем кто создавал и учавствовал в создании. И ещё, лить жёлчь намного легче, чем попытаться создать подобное. У нас критиков как всегда о-очень много, а вот "делателей" не хватает.)))

Художник 2012-09-07 / 11:31:53
Рошкович знаменитий своiми гравюрами! Олiвцем або пензлем важкувато виконати роботу в такiй технiцI, м'ягко кражучи:)))

Ольга 2012-09-07 / 11:22:50
А мені сподобалось...Скажу,що можно малювати і курити...Єдине,може це важливо,як він тримає олівець...,чі це пензлик?

І.Рошкович 2012-09-07 / 10:42:54
Погані, як на мене, непропорційно малі кисті рук і неприродньо вигнуті ноги. По-друге, як уже завважено, до чого тут сигарета? Це візуальний орієнтир для підростаючого покоління? Чи пам'ятник проспонсорували транснаціональні компанії, які зараз заробляють шалені грроші, травлячи українців нікотином?

Невжецього не побачила міська архітектурно-художня рада. Чи через раду цей витвір не пропустили. Допускаю, знаючи нахабство Волошина.

Знов Колодко?

НОВИНИ: Культура

11:34
У Мукачеві стартував фестиваль дитячих театрів "Імпреза над Латорицею" (ПРОГРАМА)
16:06
Хор "Cantus" розпочинає концертний тур "Звуки небес, голоси землі"
06:47
Алло
15:00
Сьогодні в Ужгороді стартує ІІ Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
13:52
В Ужгороді в неділю зірковий склад акторів зіграє одну з кращих комедій XXI століття
11:20
/ 4
В Ужгороді розпочався IV Всеукраїнський фестиваль камерного мистецтва "Під цвітом сакури"
21:09
/ 1
Загублені у коханні
13:56
В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс "Світ писанки"
06:00
Загадкова вісімка
10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
» Всі новини