Місць в гуртожитках УжНУ вдвічі менше від потреби

У розпорядженні студентів УжНУ є чотири гуртожитки, три з яких розташовані на набережній Ужгорода, і ще один — на «БАМі», по вулиці Університетській. Сьогодні стартувало поселення першокурсників. Цього року кількість охочих значно перевищує можливості вільних місць — 934 проти 436, утім керівництво університету запевнило, що додаткові кімнати шукатимуть і постараються поселити всіх.

Місць в гуртожитках УжНУ вдвічі менше від потреби

Процедура нелегка, треба мати необхідні документи, а також ордер на кімнату, який новоприбулим студентам видають одразу на факультеті. Гуртожитки розраховані на таку кількість місць: гуртожиток № 1 — 323, № 2 — 486, № 3 — 546, № 4 — 957 студентів, — повідомляє сайт УжНУ. 

«Порівняно з минулим роком ми переходимо до формули встановлення соціальної справедливості, прозорості та чесності при поселенні студентів. Це стосується насамперед квот на окремі факультети, у зв’язку з тим, що реальна потреба удвічі вища, ніж є місць. Тому знаходимо резерви всередині гуртожитків за рахунок старшокурсників з невіддалених районів — Ужгородського, Перечинського та Мукачівського. Для того, щоб усі першокурсники, особливо з віддалених районів, були поселені», — коментує Роман Офіцинський, проректор із науково-педагогічної роботи та перспектив розвитку. 

Особливістю цьогорічної вступної кампанії стало те, що в УжНУ навчатимуться чимало студентів з інших областей, особливо з Франківщини, Львівщини, Житомирщини, Кіровоградщини тощо. «Потреба в місцях є більшою, особливо для тих, хто представляє інші регіони України. З одного боку це добре, бо впливає на рейтинг університету.   Якщо в нас велика частка приїжджих студентів, значить, університет популярний в Україні, займає краще місце в національному рейтингу», — додає проректор.

В УжНУ переконують, що студенти з географічно віддалених регіонів не залишаться без житла. Наразі ж поселяють тих, хто вже має відповідні документи й ордери.

27 серпня 2012р.

Теги: УжНУ, гуртожиток. студент

Коментарі

студент 2013 2013-08-27 / 18:59:32
гуртожиток №4 бомжатник ... мали б совість проводять техніку безпеки в гуртожитку а умови такі що антисанітарія жахлива і безпеки ніякої..

lenovo 2012-08-29 / 17:29:51
Поселення в гуртожитки УжНУ - це проблема щорічна, кожного року говорять що немає місць і жахливі умови, та в кінці кінців всі якось вселяються і все затихає до наступного заселення.

світланка 2012-08-29 / 15:40:04
Чи не дуже висока ціна за такі "європейські" умови проживання? За таке ще доплачувати треба

мама студента!!! 2012-08-29 / 14:51:38
Нинішня ситуація з поселенням в гуртожитки... це взаглі ЖАХ. Батьки першокурсників в шоці від умов, яких будуть проживати їх діти (за 250 грн в місяць, по 7 чоловік в кімнаті, на залізних двоярусних ліжках, без гарячої води і т.д.) Факти на яву, тому робіть певні висновки...

оптімус 2012-08-29 / 01:10:37
безвідповідальність керівництва УжНУ а страждають студенти, це так типово для цього вишу..

Семен 2012-08-28 / 21:44:04
Нічого страшного! ПРийде Федя ! Він наведе порядок!

я.студент 2012-08-28 / 11:14:43
марта петрівна яка поселяє студентів у перший гуртожиток думає тільки про себе і як би побільше хаарів набратись. цинічна і корислива...

Я.Ужгородець 2012-08-28 / 08:51:08
А ніхто не задумався над тим, чому це питання піднімається?
по перше - місць завжди не було досить і поселення потихеньку проводилось і охочі проживати в гуртожитку були поселені.
По друге - для поселення студентів із близьких районів завжди вимагався хабар, от і ..... догадуйтесь.
По третє - мав розмову із мешканцем із Львівської області, приїхали із дочкою на поселення -" умови жахливі, ремонт не проведено, а за койко-місце плата 300 грн. Вони у Вас що ШИЗІ ? " це слова їх , не мої. " Шукаємо квартиру для дочки, щоб хоч жити у нормальних умовах, вже знайшли, і дешевше від вартості гуртожитка " . Ось вам реалії, це із інших областей поселяються так, батьки хотять людських умов для своїх дітей.
ціуаво, а чи погоджена вартість койко-місця із обласною інспекцією цін, гуртожиток - це послуга на проживання - чи я щось путаю в цьому кривому світі?

декан 2012-08-28 / 02:26:54
Проректор О.Гвоздяк з поселенням спрявлялася без коментарів і був порядок у гуртожитках, а ви пане проректоре вже шукаєте причини завалу у вашій роботі. Чому проектор Лемак Вам не допомагає?

доцент ЗакДУ 2012-08-28 / 02:12:31
Особливістю цьогорічної вступної компанії стало те, що ви шановні веошники її провалили! Не виконали держ. замовлення на багатьох факультеттах. А тепер ще й студентів у гуртожитки не можете бездарники поселити. Та вигадуєте проблеми. Смішно!

студент 2012-08-28 / 01:34:29
Чуєте люди добрі, пан Офіцинський заговорив про справедливість, прозорість та честність!
Це добре але правди в цьому точно не має. Нудить від нашого нового керівництва!

комендант 2012-08-28 / 01:30:31
Нове керівництво без брехні не може. Завжди попит на гуртожиток у два три рази перевищував за останні десятки років можливість поселення. За три місяці роботи веошники у ректораті нстільки забрехалися, що вже самі не знають де правда а де їх же брехня. Пора вже гнати їх бо до біди дійде!

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го